Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67 «Водний транспорт», розділ «Морський транспорт»
Повна або базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи. Після закінчення строку навчання – не менше 18 років. Стать: чоловіча, жіноча. Медичні обмеження щодо придатності осіб для роботи на водному транспорті за станом здоров’я.
Повинен уміти: надавати допомогу пасажирам судна під час їх розміщення на судні або висадки з судна; виконувати щоденне та генеральне прибирання кают, службових приміщень та місць загального користування; заправляти ліжка, складати рушники різними способами; використовувати в роботі технічні засоби: пилосос, натирач підлоги тощо; доповідати адміністратору про порушення пасажирами суднових правил, пошкодження інвентарю, майна; контролювати та підтримувати в належному стані індивідуальні рятувальні засоби; інструктувати пасажирів з питань користування рятувальними засобами; надавати допомогу особам, схильним до морської хвороби, у разі необхідності викликати лікаря; надавати пасажирам необхідну роз’яснювальну інформацію щодо розміщення, комфортного та безпечного перебування на судні; стежити за поведінкою дітей на судні, інструктувати батьків щодо безпечного перебування дітей на судні; застосовувати на практиці у випадку аварійних ситуацій знання з управління неорганізованими масами людей; здійснювати заходи по закріпленню робочого обладнання у разі штормового попередження; приймати замовлення від пасажирів на подачу в каюту або до місць відпочинку прохолоджувальних напоїв, фруктів, страв, вино-горілчаних напоїв, тютюнових виробів; надавати інші послуги, що передбачаються затвердженим на судні переліком; використовувати у своїй роботі комп’ютерні технології на рівні користувача; не допускати куріння в заборонених місцях, використання в каютах легкозаймистих речовин та знаходження пасажирів і дітей на відкритій палубі в штормову погоду.
Брати участь у: розміщенні пасажирів на борту судна та їх висадці; несенні чергового-вахтової служби по обслуговуванню пасажирів; культурно-масових заходах, які проводяться на пасажирському судні; проведенні навчальних суднових тривог згідно з загальносудновим розкладом; забезпеченні дотримання належного температурного режиму в пасажирських каютах та наявності в туалетних кімнатах мила, туалетного паперу, рушників, освіжувача повітря.
-
Навчання відповідає Державному стандарту професійно-технічної освіти з професії «Стюард» ДСПТО 5123.Н.50.10 – 2015
Виробнича практика на т/х «СЕВАСТОПОЛЬ» ТОВ «АРОВАНА-ТУР»
2024 © Центр підготовки моряків