Авант - центр підготовки моряків - лого
icon__wave

CES-тестування для моряків (Crew Evaluation System)

Вміст

CES-test (або Crew Evaluation System) – це механізм оцінювання знань морських спеціалістів, що проводиться в онлайн форматі та використовується для визначення професійних навичок, компетентності та продуктивності моряків на борту судна. CES-тестування – друге за популярністю після складання тесту на знання морської англійської мови (Marlins test).

Систему CES вперше запустили норвезькі фахівці 1995 року. У 2010 році CES вдосконалили і привели в онлайн вигляд шляхом створення спеціальної електронної програми. До 2021 року тест здавали вибірково моряки, які йшли в рейс на міжнародних суднах. 

CES-тест проводять англійською мовою, але питання орієнтовані повністю на морську сферу. 

У листопаді 2021 року в Україні офіційно прийняли CES-тестування як основне (раніше був вибір складання АСТ або CES). Складання іспиту обов’язкове для проходження кожним моряком під час отримання робочих документів.  

CES-тестування використовується для оцінювання знань моряків у понад 300 іноземних судноплавних компаній. Таку популярність система здобула завдяки унікальному алгоритму оцінки знань. Тест розроблено таким чином, що в разі неправильної відповіді на завдання, система підбирає наступні запитання з цієї галузі, визначаючи слабкі сторони кандидата. Прорахувати тестування неможливо, оскільки система налічує близько 6,5 тис. запитань. 

Платформа CES охоплює різні критерії та параметри, за якими оцінюють моряків. Вона включає оцінку навігаційних навичок, маневрування судна, знання процедур безпеки, дотримання правил і регуляцій, командний дух, співпрацю та інші аспекти, пов’язані з їхньою професійною роботою на судні.

Позитивним результатом вважається 70% правильних відповідей.  Але кожна судноплавна компанія має право виставити свій відсоток проходження тесту. І навіть визначити області тестування, в яких неправильні відповіді не приймаються. Так, набравши необхідну кількість балів, але давши неправильну відповідь на певні запитання, на роботу візьмуть іншого кандидата. Результати оцінювання можна використовувати для ухвалення рішень про просування, навчання, підвищення кваліфікації або для ідентифікації сфер, що потребують поліпшення.

Після успішного проходження тестування, моряк отримує CES-сертифікат, а в електронний кабінет підтягується протокол ДКК. 

CES допомагає поліпшити роботу екіпажу, сприяє підвищенню стандартів безпеки та якості роботи на судні і є важливим інструментом для управління ресурсами екіпажу в морській індустрії.

Особливості Crew Evaluation System 

Crew Evaluation System (CES) має кілька особливостей, які роблять його унікальним і важливим інструментом у морській індустрії:

  1. Багатокритеріальна оцінка

CES оцінює моряків за різними критеріями, пов’язаними з їхньою роботою і професійними навичками, включно з навігаційними навичками, маневруванням судна, знанням правил і процедур, безпекою, співпрацею в команді та іншими факторами, що впливають на ефективність роботи екіпажу.

  1. Об’єктивна оцінка

Система оцінювання CES допомагає виключити суб’єктивність і довільність під час зрізу знань моряків.

  1. Систематичність

CES являє собою систематизований підхід до оцінювання екіпажу. У тесті включені всі теми морської галузі, а упор CES платформи йде на слабкі сторони моряків.

  1. Управління ресурсами екіпажу

CES дає змогу ідентифікувати сильні та слабкі сторони моряків, визначити області, що потребують поліпшення, і розробити план дій для підвищення кваліфікації та продуктивності екіпажу.

  1. Продуктивність і безпека

Оцінка в рамках CES спрямована на підвищення продуктивності та забезпечення безпеки в морській діяльності. Вона допомагає виявити проблеми, запобігти можливим ризикам і поліпшити роботу екіпажу на судні.

CES є важливим інструментом для управління екіпажем, підвищення стандартів безпеки та якості роботи в морській індустрії. Він сприяє розвитку професіоналізму моряків і забезпечує ефективне функціонування судна.

Отримати необхідні знання, підготовку та оформити морські документи можливо в центрі підготовки моряків “АВАНТ”. Наразі доступні прискорені програми навчання та отримання документів, а також дистанційне навчання для моряків різних спеціалізацій. Зв’язатися з нами легко – достатньо заповнити форму на сайті або зателефонувати за тел. +38 (048) 701-37-60, поштою: [email protected].