Авант - центр підготовки моряків - лого
icon__wave

Кому потрібен робочий диплом

23-10--understanding-seafarer-working-diploma-importance

Вміст

Робочий диплом моряка – це важливий документ, що засвідчує компетентність моряків і підтверджує їхнє право служити на судні на певній посаді. Залежно від міжнародних стандартів, таких як Міжнародна конвенція про стандарти навчання, дипломування та вахтового режиму моряків (STCW), або від країни, робочі дипломи можуть мати різні назви та вимоги.

Робочий диплом містить інформацію про місця служби моряка (рейси, звання, посада, назви корабля, спеціалізація тощо). Це обов’язковий документ для виходу в море на будь-якому судні. 

Також цей документ підтверджує отримання відповідних знань і досвіду, і дає змогу моряку обійняти певну посаду. 

Тому етап навчання та проходження практики є обов’язковим для кожного моряка.

У центрі підготовки моряків “Авант”, досвідчені викладачі надають всю необхідну інформацію. Курси розраховані як на новачків у морській справі, так і на досвідчених моряків при зміні спеціальності. Для поновлення робочого диплома в разі нестачі стажу, моряку необхідно пройти курси перепідготовки.

Які є види робочого диплома моряка?

Існують такі види сертифікатів:

 1. Certificate of Proficiency – свідоцтво фахівця, що дозволяє мати моряку спеціальність неконвенційного типу.
 2. Certificate of Competency – сам робочий диплом. Дозволяє обійняти відповідну посаду згідно зі STCW-95.
 3. Endorsement – підтвердження до диплома. Засвідчує отримання спеціальних знань і досвіду морським фахівцем. Продовжується кожних п’ять років.

Процес отримання робочого диплома

Послідовність дій для оформлення робочого диплома моряка умовно поділяють на такі етапи:

 1. Освіта і підготовка

Потрібно проходження навчання, пов’язаного з морськими спеціальностями. Це може бути вища або середня професійна освіта, спеціалізована в морській навігації, інженерії, радіозв’язку тощо. Деякі країни також вимагають проходження спеціалізованого навчання і курсів, що відповідають вимогам STCW.

 1. Накопичення практичного досвіду

Часто потрібне накопичення певної кількості морського досвіду, перш ніж подати заяву на видачу робочого диплома. Досвід роботи на морі можна отримати через практику на суднах, стажування або роботу в морській галузі.

 1. Проходження CES-тесту або верифікація стажу

Якщо морський фахівець вперше отримує робочий диплом за цією спеціалізацією, то необхідно успішно пройти CES-тест. Якщо потрібно продовжити робочий диплом, то проводиться верифікація досвіду в послужній книжці моряка. 

 1. Подання заяви та видача диплома

Виконавши необхідні вимоги і склавши іспити, моряк може подати заяву на робочий диплом у відповідну морську адміністрацію.

Оформлення робочого диплома вимагає підготовки та надання певного набору документів. Нинішні зміни в законодавстві ускладнили цей процес, тому багато хто використовує послуги фахівців центру “Авант”. 

Ми допомагаємо оформити необхідні документи, щоб ви могли почати роботу на судні. Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом!

Які документи потрібні для отримання робочого диплома?

Для отримання робочого диплома моряка в Одесі потрібні певні документи, які підтверджують вашу кваліфікацію, освіту і відповідність вимогам мореплавання. 

Ось деякі з основних документів, які можуть знадобитися:

 • Український паспорт;
 • Протокол проходження (ГКК): отримують шляхом успішного складання CES-тесту;
 • Диплом про здобуття освіти;
 • Сертифікати про закінчення навчання;
 • Паспорт моряка;
 • Довідка з навчального закладу (для курсантів);
 • 3 фото, розміром 3,5х4,5. 

Центр підготовки моряків “АВАНТ” надає підтримку і консультації щодо процесу дипломування морських фахівців в Україні. 

Наша компанія допомагає в оформленні документів і дотриманні порядку дій в Морських адміністраціях. 

Якщо у вас виникли складнощі на будь-якому етапі оформлення морських документів і сертифікатів, зв’яжіться з нашими фахівцями за тел. +380487013760, поштою [email protected] або залиште заявку на сайті. 

Наші менеджери допоможуть вам вирішити будь-яке питання.