icon__wave

Підготовка осіб командного та рядового складу, які відповідають за вантажні операції на суднах, що перевозять небезпечні речовини навалом та в упаковці

avant_wave

Підготовка осіб командного та рядового складу, які відповідають за вантажні операції на суднах, що перевозять небезпечні речовини навалом та в упаковці

Формат навчання
Лекції і презентації для теоретичного навчання, практичні заняття для відпрацювання навичок упаковки, маркування і завантаження небезпечних вантажів, симуляційні вправи для відпрацювання аварійних ситуацій і дій у надзвичайних ситуаціях.
Курс затверджено
Морська адміністрація України
Академія Американського бюро судноплавства
Республіка Панама
Республіка Ліберія
Республіка Маршаллові Острови
Для кого
Курс призначений для капітанів, старших механіків, старших помічників капітана, других помічників капітана, а також для осіб, відповідальних за безпеку пасажирів у надзвичайних ситуаціях. Також підходить для командного і рядового складу суден, що відповідають за вантажні операції на суднах, які перевозять небезпечні речовини навалом і в упаковці, а також для курсантів морських навчальних закладів.
Мова викладання
Українська
Російська
Англійська
Тривалість
Обмеження по місцях

Training of officers and ratings responsible for cargo handling on ships carrying dangerous and hazardous substances in solid form in bulk and in packaged form

Курс «Підготовка осіб командного та рядового складу, які відповідають за вантажні операції на суднах, що перевозять небезпечні речовини навалом та в упаковці» охоплює класифікацію небезпечних вантажів, міжнародні стандарти та регламенти (IMDG Code та STCW), процедури обробки, упаковки та маркування небезпечних вантажів, вимоги до документації, заходи безпеки та аварійні процедури, а також практичні навички, необхідні для безпечної роботи з небезпечними вантажами на борту судна.

Міжнародні стандарти IMO: Кодекс STCW, Розділ B-V/b, Кодекс STCW, Розділ B-V/c.

На курсі ви навчитеся

Вступ до небезпечних вантажів

  • Визначення та класифікація небезпечних вантажів згідно з IMDG Code.
  • Основні категорії небезпечних речовин: хімічні, фізичні та токсикологічні властивості.
  • Міжнародні стандарти та регламенти: огляд IMDG Code і вимог STCW, Розділи B-V/b і B-V/c.

Управління вантажами

  • Процедури обробки небезпечних вантажів: правила і процедури обробки, упаковки та маркування небезпечних вантажів, використання UN-номерів та правильних найменувань для перевезення.
  • Документація і сертифікація: вимоги до транспортної документації, сертифікація і перевірки.

Безпека та охорона

  • Заходи безпеки та аварійні процедури: використання захисного обладнання та інструментів, процедури на випадок аварій і витоків.
  • Забезпечення безпеки на борту: пожежна безпека, заходи з запобігання забрудненню морського середовища.

Видача свідоцтв

Свідоцтво кваліфікованого спеціаліста.

Рівень інструкторів-викладачів

Викладачі мають освіту, кваліфікацію та досвід роботи, що відповідають міжнародним вимогам Кодексу STCW з поправками. Викладачі мають морську освіту, досвід роботи на морських суднах, досвід роботи в навчально-тренажерних центрах з підготовки командного складу, а також свідоцтва про проходження спеціалізованих курсів з безпечної обробки і перевезення небезпечних вантажів.

Відповідність вимогам міжнародних конвенцій

Даний курс відповідає міжнародним стандартам, які стосуються вимог Міжнародної морської організації (IMO):

  • Кодекс STCW, Розділ B-V/b.
  • Кодекс STCW, Розділ B-V/c.

Розшифровка стандартів

STCW (Standards of Training, Certification, and Watchkeeping for Seafarers) — Міжнародна конвенція з підготовки та дипломування моряків і несення вахти.

  • B-V/b — Розділ B, підрозділ V/b Кодексу STCW, що стосується вимог до навчання і підготовки з перевезення небезпечних вантажів. Включає вимоги до знання і розуміння правил перевезення небезпечних вантажів, процедур обробки та транспортування таких вантажів, а також вимоги до безпеки.
  • B-V/c — Розділ B, підрозділ V/c Кодексу STCW, що стосується вимог до навчання і підготовки з перевезення шкідливих речовин. Включає вимоги до знання і розуміння правил і процедур обробки шкідливих речовин, а також вимоги до упаковки та маркування таких речовин.

Матеріально-технічне забезпечення курсу

Теоретичні заняття проводяться в навчальних класах, обладнаних столами, стільцями, навчально-методичними посібниками та демонстраційними матеріалами (стенди, плакати, слайди).

  • Плакати та стенди по класифікації небезпечних вантажів UN, фізичним параметрам речовин, позначенням і маркуванню, типам упаковки, категоріям укладання і сегрегації, використанню засобів індивідуального захисту.
  • Мінімальний набір демонстраційних плакатів і обладнання для практичних занять, включаючи захисне спорядження та інструменти.
icon__wave

Готові почати своє навчання?

Залиште заявку прямо зараз